PROJECT SCORPIO در مقابل PS4 Neo – کدام کنسول ۴k و بازی های آماده برای VR را باید تجربه کنید؟

0

با کمک دو کنسول جدید ایکس باکس اسکورپیو و پلی استیشن ۴ نئو باید امیدوار بود که به واقعیت نزدیکتر میشویم ، دیگر زمان آن رسیده کم کم اطلاعاتی که داریم را یک جا جمع و در اختیار گیمیرها قرار دهیم تا تصمیم بگیرند کدام یک را انتخاب کنند،با گیم سورس همراه باشید.
سونی در اجلاس پلی استیشن در تاریخ ۷ سپتامبر نمایشی را وعده داده است ، پس بنابراین ما انتظار داریم که پلی استیشین نئو در آن رونمایی شود.رئیس آندرو هوس آماده است تا کاری هایی که تا الان انجام شده است را نشان دهد.در جایی دیگر ماکروسافت در دست دیگرش آماده است در نمایشی پروژه ایکس باکس اسکورپیو را که در E3 2016 نشان داد تا قبل از ژوئن رونمایی کند.خب قبل از این که این دو کنسول را رونمایی کنند ، برویم نگاهی بیندازیم به اطلاعاتی که در رابطه با دو کنسول ۴K تا این لحظه داریم.

PROJECT SCORPIO در مقابل PS4 Neo – تاریخ انتشار

PROJECT SCORPIO در مقابل PS4 Neo -تاریخ انتشار

PROJECT SCORPIO در مقابل PS4 Neo -تاریخ انتشار

شرکت ماکروسافت تا الان اعلام کرده که پروژه اسکورپیو در تعطیلات سال ۲۰۱۷ رونمایی میشود پس باتوجه به آن باید تاریخ انتشار بین اکتبر و نوامبر سال بعد باشد.
احتمال میرود پلی استیشین نئو زودتر از اینها نمایش داده شود.سونی قصد دارد این کنسول را ماه دیگر نشان دهد ولی شایعه است که در ماه اکتبر در اختیار گیمیرها قرار میگیرد همراه با تکمیل و عرضه پلی استیشین وی آر.

PROJECT SCORPIO در مقابل PS4 Neo – مشخصات
تا این لحظه ماکرسافت چندان اطلاعاتی از مشخصات پروژه اسکورپیو در اختیار ما قرار نداده است تنها میدانیم که دارای پردازشگر ۸ هسته ای است و دارای کارت گرافیک ۶ ترافلاپ AMD و ۳۶۰ گیگ حافظه دارد.در سوی دیگر شرکت سونی ، اگر شایعات درست باشد ، کنسول دارای سی پی یو ۸ هسته ای ۲٫۱ گیگاهرتز ، کارت گرافیک ۴٫۱۴ ترافلاپ و حافظه GDDR5 با ۲۱۸ گیگ حافظه.گزارشهایی نشان میدهد هر دو کنسول دارای ۸ گیگ حافظه گرافیکی میباشند.به نظر میرسد پروژه اسکورپیو باید بهتر باشد هم از نظر گرافیکی برای اجرای ۴K و اجرای بازی های VR و هم از نظر پهنای باند .امکان دارد انتشار افزونه هایی قبل از انتشار پروژه اسکورپیو اطلاعاتی از آن به ما بدهد؟

PROJECT SCORPIO در مقابل PS4 Neo - مشخصات

PROJECT SCORPIO در مقابل PS4 Neo – مشخصات

البته ، هردو کنسول کیفیت تصویری ۴K را در بازی ها و همچنین پخش بلوری و ویدیو استیریم ۴K را پشتیبانی میکنند-برخی از امکانات را اکس باکس وان اس هم اکنون در خود دارد.و همچنین پشتیبانی از واقعیت مجازی VR با کیفیت بالا میتواند نقطه ای با ارزش در میزان فروش این دو کنسول باشد.

PROJECT SCORPIO در مقابل PS4 Neo -بازی ها

PROJECT SCORPIO در مقابل PS4 Neo -

PROJECT SCORPIO در مقابل PS4 Neo –

اندرو هوس در سونی نشان داد که کنسول پلی استیشن نئو میتواند از بازی ها و ویدئوها با خروجی تصویری ۴k پشتیبانی کند که با بهبود کیفیت تصاویر همراه است. هوس توضیح داد که این تنها تلاش کوچک و قابل مدیریتی از طرف تولید کنندگان است تا شرایطی برای بازیسازان ایجاد کنند که بازی هایی با کیفیت عالی به همان صورت که برای پلی ۴ ایجاد میکنند برای نئو نیز بسازند.و ایده ی بازی ساز، شان مورای سازنده بازی No Man’s Sky که میتواند دنیا و صنعت بازی سازی در نسل پلیستیشن نئو را تغییر دهد چقدر میتواند جالب باشد.
موری توضیح داد

” قدرت سخت افزاری بالاتر اساسا به معنی ارتقاء بافت و نرخ فریم بالاتر نیست بلکه نشان دهده کسب تجربه ای جدیدتر است، این واقعا یک فکر جالب است که فکر کنیم که یک قدرت سخت افزاری بالاتر چه بازی های جدید و بهتر رو برای ما در آینده به ارمغان میاورد”

پلی ۴ نئو از تمام بازی های منتشر شده برای پلی ۴ و بازی هایی که در آینده میاید پشتیبانی میکند به مانند بازی های پلی استیشن VR .و البته ایکس باکس پروژه اسکورپیو نیز خیلی حرفها در رابطه با بازی برای گفتن دارد. شرکت ماکروسافت آماده بیان این شعار است که “ این کنسول قوی ترین کنسول بازی است که تاکنون ساخته شده”

PROJECT SCORPIO در مقابل PS4 Neo -

PROJECT SCORPIO در مقابل PS4 Neo –

مایکروسافت ادعا میکند که پروژه اسکورپیو به ما وضوح بالاتر و فریم ریت بهتر را ارائه میدهد.هربازی که منتشر شده است یا در آینده برای ایکس باکس وان منتشر میشود بر روی اسکورپیو قابل اجرا خواهد بود و هیچ بازی انحصاری برای اسکورپیو فعلا وجود نخواهد داشت.

PROJECT SCORPIO در مقابل PS4 Neo – واقعیت مجازی

PROJECT SCORPIO در مقابل PS4 Neo - واقعیت مجازی

PROJECT SCORPIO در مقابل PS4 Neo – واقعیت مجازی

تمرکز بیشتر پلی استیشن نئو جدای از گرافیک و وضوح تصویری بالا توجه به این است که گیمیرها تجربه واقعیت مجازی بهتری را داشته باشند.
پلی استیشن VR در ۱۳ اکتبر ارائه میشود و به نظر میرسد خیلی با پلی ۴ سازگار خواهد بود.هدف نئو این است که با قدرت سخت افزاری بالاتر ضعف های تاخیر در بازی که موجب ایجاد سرگیجه و حالت تهوع میشود برطرف شود و کاربرها وضوح و کیفیت تصویری بهتر و راحت تر را تجربه کنند.
درجایی دیگر ماکروسافت در پروژه اسکورپیو شریکی از لحاظ سخت افزاری برای ایجاد VR ندارد با اینحال ما با کمک های مالی و پولی که به ماکروسافت میدهیم میتوانیم امیدوارباشیم که ماکروسافت با پیدا کردن شریک سخت افزاری در جهت VR با کمک شرکت Oculus در پروژه اسکورپیو هم این تجربه را داشته باشیم.
نه تنها سازگاری مناسبی Oculus با کنسول داشته باشد بلکه هرعمل در آن با کنترلر های ایکس باکس قابل کنترل باشد و در این رابطه هنوز در بین راه هستند.

PROJECT SCORPIO در مقابل PS4 Neo -قیمت

PROJECT SCORPIO در مقابل PS4 Neo -

PROJECT SCORPIO در مقابل PS4 Neo –

شرکت سونی در حال حاضر اظهار کرده که نمیخواهد فروش پلی ۴ نئو را از دست بدهد و این بدان معنی است که ممکن است هزینه آن از پلی ۴ هم بیشتر باشد با اینحال شایعات نشان میدهد که قیمت حدود ۳۵۰ یورو باید گذاشته شده باشد ، قرار دادن آن در همان قیمتی که پلی ۴ اصلی میباشد.در جایی دیگر پروژه اسکورپیو اطلاعات بیشتری در اختیار ما گذاشته است ، بخصوص  اطلاعاتی که در رابطه با مشخصات داخلی آن است. احتمال میرود قیمت ساخت آن حدود ۶۰۰ یورو باشد.قرار گرفتن آن پایین تر از VR و PC های سازگار با آن.

اشتراک گذاری

یک نظر دهید