۱۰ بازی افتضاح سال ۲۰۱۶

0

سال میلادی ۲۰۱۶ دارد کم کم به پایان می رسد. امسال عناوین بسیار بزرگی عرضه شدند و توانستند ساعت ها بازیبازان را در دنیای خود غرق کنند. با این همه، امسال عناوینی نیز عرضه شدند که بیشتر شبیه یک فاجعه در دنیای بازی های ویدئویی بودند. این عناوین با قولِ داشتن دنیای متفاوت عرضه شدند، اما پس از عرضه معلوم گشت که قول سازندگانشان چیزی جز یک سخن واهی نبوده است. به همین دلیل بر آن شدیم تا ۱۰ بازی برتر افتضاحی را که امسال عرضه شده است لیست کنیم، تا شاید سال آینده شاهد عرضه ی کمتر چنین مواردی باشیم،در ادامه با گیم سورس همراه باشید.

۱۰ بازی افتضاح سال ۲۰۱۶ -Star Fox Zero

Star Fox Zero Trailer Guard

بازی Star Fox Zero HD عنوانی بود که نینتندو برای کسنول WiiU خود در سال ۲۰۱۶ عرضه کرد. این بازی به قدری بی محتوا بود که با واکنش بسیار سرد منتقدان و طرفداران نینتندو و خود فرانچایز Star Fox قرار گرفت. بیشتر افراد معتقد بودند که این بازی به جز افزایش کیفیت بافت ها، چیز دیگری را به ارمغان نیاورده است و آن تازگی و نوآوری که در بازی های نینتندو وجود داشت، در این بازی وجود ندارد.

بسیاری از منتقدان از کنترل های این بازی نیز به شدت ایراد گرفتند و آن را عاملی بر افتضاح بودن این عنوان قلمداد کردند.

۱۰ بازی افتضاح سال ۲۰۱۶ -Dragon Ball: Fusions

dRAGON Ball

احتمالا شما نام بازی Dragon Ball را شنیده باشید. این عنوان در سبک مبارزه ای بسیار پرطرفدار است و به نوعی از بزرگان سبک مبارزه ای می باشد و بسیاری از بازیبازان با این عنوان خاطره دارند. اما عنوان حدید این سری با نام Dragon Ball: Fusions یک شکست تمام عیار برای این سری بود. این عنوان بسیار تلاش کرده بود تا نوآوری های زیادی را وارد این سری بازی کند، اما بر عکس، کار را بسیار خراب تر کرد و باعث بد نام شدن این سری بازی گردید.

۱۰ بازی افتضاح سال ۲۰۱۶ -The Division

The Division DirectX 12 Support

زمانی بود که نام استدیوی یوبی سافت دارای اعتبار بالایی در میان بازیبازان بود و هر عنوانی که این استدیو عرضه می کرد، چیز به خصوصی در خود جای داده بودند. اما دیگر آن روز هایی که لوگوی یوبی سافت بر روی بازی ها، نماد کیفیت آن بازی به شمار می رفت، گذشته است. حال، بیشتر بازی هایی که این استدیو عرضه می کند بسیار ناپخته، هایپ شده و دارای آپدیت های روز اول بسیاری می باشد.

بازی The Division که از دستپخت های تازه ی این استدیو به حساب می آید، نیز بسیار زودتر از زمانی که باید عرضه می شد، عرضه شد. بازی از کمبود محتوا رنج می برد و دارای باگ های بسیاری بود. مشکلات بالانس باعث شده بود تا بازیبازان PC در محتوای الحاقی Dark Zone نتوانند تجربه ی خوبی داشته باشند و با کرش های متوالی مواجه می شدند.

اخبار مرتبط با بازی The Division : 

۱۰ بازی افتضاح سال ۲۰۱۶ -Mafia 3

Mafia 3 Alma Diaz Side Missions and Favors

بازی مافیا ۳ جزو بازی هایی بود که انتظار می رفت بتواند دنباله ی خوبی بر عناوین بسیار موفق مافیا ۱ و مافیا ۲ باشد. اما در زمان عرضه متوجه شدیم که بازی مافیا ۳ نیز از آن دست بازی هایی بود که بسیار هایپ شده بود و نتوانست به قول های داده شده اش، جامه ی عمل بپوشاند. به دلیل مشکلات عدیده ای که این بازی دارد، تجربه ی آن بسیار زجر آور است و ارزش امتحان کردن بسیار پایی دارد.

اخبار مرتبط با بازی Mafia 3 :

۱۰ بازی افتضاح سال ۲۰۱۶ -Street Fighter V

street fighter v (1)

کپکام تمام تلاش خود را به کار بست تا بتواند عنوان کلاسیک Street Fighter V را عنوان موفقی در این سری بازی بکند، اما آنطور که باید نتوانست موفق شود. کپکام عنوانی را عرضه کرد که با کمبود محتوا مواجه بود و به هیچ .جه شبیه یک عنوان کامل نبود.

گزینه های گیم پلی تنها به دو گزینه ی بخش داستانی و آنلاین محدود شده بودند. سرور های بازی بیشتر اوقات از دسترس خارج شده بودند و کپکام مجبور شد تا آپدیت های متعددی را برای این بازی منتشر سازد تا بلکه بتواند نواقص بازی را بر طرف سازد. ولی با این همه، هنوز هم بخش های ناقص بسیاری در بازی وجود دارند.

۱۰ بازی افتضاح سال ۲۰۱۶ -Mirror’s Edge Catalyst

Mirror

عنوان اصلی Mirror’s Edge یک موفقیت بزرگ برای استدیوی الکترونیک آرتز بود و همیشه انتظار می رفت که دنباله ای برای این بازی عرضه خواهد شد. عنوان Mirror’s Edge Catalyst عرضه شد اما نتوانست آنطور که باید و شاید، دنباله ی موفقی بر عنوان اصلی باشد. این بازی نتوانست انتظارات را برآورده سازد و به اعتباری که توسط عنوان اصلی به دست آمده بود، لطمه های بسیاری وارد ساخت. امیدواریم که در آینده دنباله ی بسیار موفقی برای این عنوان عرضه شود و ما شاهد عناوین بی کیفیت کمتری باشیم.

بررسی ما از این بازی را مطالعه کنید: بررسی بازی Mirror’s Edge Catalyst | لبه‌ی آینه کاتالیست

۱۰ بازی افتضاح سال ۲۰۱۶ -Homefront: The Revolution

Homefront The revolution DLC

توسعه ی بازی Homefront: The Revolution به دلیل این که از یک استدیو به استدیوی دیگر منتقل شد، بسیار ناقص ماند. این بازی به معنای واقعی کلمه یک افتضاح و فاجعه بود و بسیار عنوان ناقصی بود. عنوان اول با وجود نداشتن گیم پلی و گرافیک قابل قبول، به دلیل داشتن داستانی بسیار غنی، توانسته بود طرفداران بسیاری را به خود جذب کند. اما دنباله ی عنوان اول نتوانست حتی به پای عنوان اول برسد و با داشتن مشکلات فنی مختلف، بسیار زود محو شد.

اخبار مرتبط با بازی Homefront :The Revoltion:

۱۰ بازی افتضاح سال ۲۰۱۶ -APB: All Points Bulletin Reloaded

APB

کدام یک از شما درباره ی بازی APB: All Points Bulletin اطلاعاتی دارید؟ می توانیم شرط ببندیم که شما درباره ی این بازی که بسیار شبیه عنوان GTA Online است، چیزی شنیده باشید. این بازی آنلاین عظیم قرار بود که جای بازی GTA Online را بگیرد، اما به هیچ وجه نتوانست خودی نشان دهد. این عنوان توسط دیوید جونز، فردی که در پروژه ی بازی GTA فعالیت می کرد، ساخته شده بود. انتظارات از این بازی بسیار بالا بود اما این عنوان نتوانست از پس برآورده ساختن این انتظارات بیاید.

سازنده ی این بازی قول کیفیت بالایی را داده بود، اما نتوانست به بیشتر آن ها عمل کند. برای خرب تر کردن همه چیز، منتقدان اجازه نداشتند تا نقد های خود درباره ی این بازی را تا یک هفته پس از عرضه ی بازی منتشر کنند.

این عنوان در اصل در سال ۲۰۱۰ عرضه شده بود، اما امسال دوباره بر روی کنسول نسل هشتمی ایکس باکس وان عرضه شد.

۱۰ بازی افتضاح سال ۲۰۱۶ -Twisted Fusion

Twisted Fusion

بازی Twisted Fusion امسال برای کنسول WiiU نینتندو عرضه شده بود و با افتخار توانست یکی از بدترین نمرات را بر روی وب سایت Metacritic به نام خود ثبت کند. داستان، گیم پلی، راه رفتن، شخصیت پردازی و هر جنبه ی فردی دیگر از بازی Twisted Fusion یک فاجعه به حساب می آمدند. این بازی واقعا یک تجربه ی تلخ و کاملی برای خریدارانش بوده و به نظر نمی آید که عنوانی بتواند به بدی این بازی در سال های آینده عرضه شود.

۱۰ بازی افتضاح سال ۲۰۱۶ -No Man’s Sky

No Man

می رسیم به فاجعه بار ترین عنوان عرضه شده ی امسال، یعنی بازی No Man’s Sky. این بازی یکی از ناقص ترین و افتضاح ترین بازی های عرضه شده در صنعت بازی سازی به حساب می آید. قول های متعددی درباره ی نوآوری های بیشمار این بازی داده شده بود، اما در آخر عنوانی عرضه شد که بسیار ساده بود و باگ های بسیار فراوانی داشت. آپدیت بنیادی این بازی تغییراتی را که در ابتدا می بایست در این بازی وجود می داشت، به آن اضافه کرد اما نتوانست از بدنامی استدیوی Hello Games چیزی بکاهد.

اخبار مرتبط با بازی No Man’s Sky :

برای بدتر کردن اوضاع، استدیوی سازنده ی این عنوان دو ماه تمام به خاموشی رفته بود و هیچ خبری از آن منتشر نمی شد.

این ۱۰ عنوان افتضاح برتر، عناوینی بودند که در بیشترشان قول کیفیت بالا و نوآوری های بی شمار توسط استدیو های سازنده داده شده بود، اما پس از عرضه، بازیبازان با عنوانی بسیار ناقص روبرو شده شدند و امیدهایشان را به فنا دادند. امیدواریم در سال آینده ی میلادی، کمتر شاهد این دست عناوین باشیم و امیدواریم که عناوین بسیار با کیفیت تری عرضه شوند.

منبع: SegmentNext

اشتراک گذاری

یک نظر دهید