نگاهی اجمالی به اخبار بازی Battlefield 1 |جنگ بزرگ

0

شاید خود شرکت الکترونیک آرتز هم فکرش را نمی‌کرد که معرفی بازی Battlefield 1 به این اندازه بازخوردهای مثبت داشته باشد. درست زمانی که همه منتظر قسمت جدید مجموعه میدان نبرد با نام Battlefield 5 بودند، قسمت جدید این بازی تحت عنوان بازی Battlefield 1 معرفی شد. تریلر معرفی بازی به‌قدری فوق‌العاده بود که باعث شد به محبوب‌ترین تریلر بازی در سال ۲۰۱۶ تبدیل شود. تریلر این بازی به اندازه‌ای صدا کرد که ۳۷ میلیون بازدید کننده داشت و رکوردها را جابجا کرد.

با ما همراه نگاهی اجمالی به اخبار بازی Battlefield 1 باشید

سران الکترونیک آرتز این دفعه تصمیم گرفتند تا از جنگ‌های مدرن فاصله بگیرند و یک فلش بک به گذشته بزنند. طی یک تصمیم طوفانی آن‌ها بر آن شدند تا بازی را به جنگ جهانی اول ببرند و حوادث آن دوره در بازی پیاده‌سازی کنند. داستان بازی قصد دارد چند روایت مختلف از جنگ جهانی اول را به تصویر بکشد که خود این کار عمل شایسته و قابل تقدیری از سوی اعضای استودیو DICE است و می‌تواند برخلاف قسمت‌های پیشین این مجموعه داستان در خور و قابل تاملی را نمایش دهد. طبق گفته‌ی دنیل برلین، طراح ارشد بازی Battlefield 1 روایت‌گر داستان‌های گوناگون است. او در این رابطه گفته است:« ما در طول بازی کنترل شخصیت‌های مختلفی را برعهده می‌گیریم که هر یک داستان متفاوتی را روایت می‌کنند.

نگاهی اجمالی به اخبار بازی Battlefield 1 |گیم سورس

قرار است در بازی Battlefield 1 به سبک ها قدیمی کار های مدرن انجام بدهیم

سعی ما بر این بوده تا از سرتاسر جهان داستانی روایت کنیم.» او در صحبت‌هایش اضافه کرد که ممکن است در بازی شاهد یک شخصیت زن قابل بازی نیز باشیم. از این‌ها که بگذریم به گیم‌پلی بازی می‌رسیم. سازندگان در مصاحبه‌های اخیر خود اعلام کرده‌اند که گیم‌پلی بازی برای آن‌ها از همه چیز مهم‌تر است و آن‌ها قصد دارند این سری یک بازی بی‌نقص از هر نظر را تحویل مخاطبین دهند. برای هرچه بهتر شدن گیم‌پلی، سازندگان تمام تجهیزات، ماشین‌ها، سلاح‌ها و محیط‌های طراحی شده در دنیای بازی را از جنگ جهانی اول الهام گرفته‌اند. همین موضوع تاثیر بسزایی روی بازی گذاشته و در نمایش‌های منتشر شده شاهد نبردهای بی‌نظیری بودیم. سلاح‌ها که همگی همان‌ها هستند که در جنگ جهانی مورد استفاده قرار گرفته‌اند. روند کلی گیم‌پلی مانند قسمت‌های پیشین این مجموعه است و شاهد نبردهای بزرگ و پرجزئیاتی هستیم. مانند هر قسمت وسایل نقلیه نیز بخش پررنگی در طول بازی دارند.

نگاه اجمالی به اخبار بازی Battlefield 1 |گیم سورس

کشتی های هوایی در بازی Battlefield 1

با توجه به نمایش‌های بازی مشخص شده که می‌توان از تانک‌ها، هواپیماها، نفربرها و … در طول مراحل استفاده کرد. از وسایل نقلیه که بگذریم به سلاح‌ها می‌رسیم. علاوه بر طراحی و نمونه‌برداری‌های عینی از سلاح‌های واقعی جنگ جهانی اول، مشخص شد که در طول بازی شاهد تنوع خوبی از اسلحه هستیم. سازندگان تایید کرده‌اند که در بازی شاهد شش نوع کلاس اسلحه هستیم. این شش کلاس شامل: شات‌گان‌ها، سلاح‌های سنگین، سلاح‌های سبک، سلاح‌های نیمه اتوماتیک، انواع کلت‌های کمری و انواع سلاح‌های مخصوص تک تیراندازی است. هر یک از این کلاس‌های شامل طیف قابل قبولی می‌شوند و دست شما در طول مبارزات برای انتخاب اسلحه باز است. در بازی می‌توان با سه طرح از پیش تعیین شده اسلحه خود را شخصی‌سازی کنیم ولی چیزی نمی‌توانیم به آن‌ها اضافه کنیم. شما می‌توانید سطح زوم، هدف و رنگ آمیزی آن‌ها را بنا به سلیقه خود تغییر دهید. اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید غیر از اسلحه گرم در بازی شامل طیف گسترده‌ای از اسلحه سرد نیز هستیم. در نمایش‌های بازی نیز شاهد نمایش انواع اسلحه سرد بودیم و گویا سازندگان مانور زیادی در استفاده از آن داده‌اند.

نگاه اجمالی به اخبار بازی Battlefield 1 |گیم سورس

آیا شاهد محیط های پیرو اتمسفر در بازی Battlefield 1 خواهیم بود؟

طراح اسلحه بازی Battlefield 1 در طی یکی از پرسش و پاسخ‌هایش در رابطه با سلاح‌ها گفته است:« هدف ما در این بازی تخصصی شدن سلاح‌ها است. شما باید با توجه به منطقه‌ای که در آن می‌خواهید بجنگید اسلحه انتخاب کنید و از نقاط ضعف و قوت آن باخبر باشید.» از گیم‌پلی که فاصله بگیریم به اخبار پیرامون بخش فنی بازی می‌رسیم. مثل همیشه نمایش‌های بازی ثابت کرد که میدان نبرد در زمینه گرافیک حداقل حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. جزئیات در نمایش‌های بازی بیداد می‌کند و چشم را نوازش می‌دهد. تیم سازنده نیز در طول مصاحبه‌هایی که داشته‌اند اعلام کرده‌اند که گرافیک این بازی یکی از برگ‌های برنده آن است.

نگاه اجمالی به اخبار بازی Battlefield 1 |گیم سورس

خاورمیانه نیز در جنگ بزرگ بازی Battlefield 1 حضور خواهد داشت

تا به حال چهار نقشه از بازی مشخص شده که همگی در اروپا قرار دارند و مربوط به جبهه اروپایی جنگ جهانی اول می‌شود و از فرانسه تا ایتالیا را شامل می‌شود. این نقشه‌ها عینا از روی حوادث واقعی جنگ کپی برداری شده‌اند و نبردهای آلمان و فرانسه، آلمان و انگلیس و  ایتالیا و مجارستان – اتریش را به تصویر می‌کشد.

بخش چند نفره مفصلی نیز برای بازی تدارک دیده شده است که مثل همیشه قرار است پذیرای گیمرهای زیادی از سرتاسر دنیا باشد. از طرفی در طول مراسم E3 2016 تایید شد که با پیشرفت سرورهای بازی، شاهد نبرد همزمان ۶۴ گیمر خواهیم بودیم که این قضیه خود نقطه قوتی برای بازی محسوب می‌شود.

نگاه اجمالی به اخبار بازی Battlefield 1 |گیم سورس

نگاه اجمالی به اخبار بازی Battlefield 1 |گیم سورس

الکترونیک آرتز یک شروع طوفانی را بازی Battlefield 1 داشته است و تا اینجای کار بسیار موفق عمل کرده است و خیلی‌ها معتقدند که امسال این بازی گوی رقابت را از بازی Call of Duty می‌رباید. با اینکه سران این شرکت نگران بودند تا چنین موضوعی ( جنگ جهانی اول ) ممکن است با استقبال کم گیمرهای جوان روبه‌رو شود، اما شاهد بودیم که تم جنگ جهانی طرفداران زیادی را برای این بازی به ارمغان آورد. آن‌ها بر این باور بودند که خیلی از جوانان حتی از وجود چنین جنگی آگاه نیستند و همین موضوع ممکن است باعث شود آن‌ها با بازی ارتباط برقرار نکنند، ولی خب برعکس این قضیه رخ داد و خیل عظیمی از گیمرها منتظر تجربه این بازی هستند. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود این بازی در تاریخ ۲۷ مهر ماه سال جاری برای پلتفرم‌های نسل هشتم و رایانه‌های شخصی عرضه می‌شود. البته دارندگان کنسول ایکس‌باکس وان به کمک EA Access قادر خواهند بود تا پنج روز زودتر این بازی را تجربه کنند. همه چیز مهیا است تا یک جنگ بزرگ را در پاییز تجربه کنیم.

شما میتوانید تریلری خیره کننده از بازی Battlefield 1 را مشاهده کنید همچنین جدیدا اعلام شد که احتمال حضور شخصیت زن در بازی Battlefield 1 بسیار زیاد میباشد.

تهیه شده در گیم سورس

اشتراک گذاری

یک نظر دهید