مقایسه ی Xbox One با Xbox One S |تصمیم و تصمیم گیری های متعدد

2

مایکروسافت چند سوپرایز مختلف را در نمایشگاه e3 2016 به نمایش گذاشت ، در واقع دو نمونه جدید از کنسول ایکس باکس وان جدید نشان داد ، یکی ایکس باکس وان اس و دیگری کنسول جدید با کیفیت تصویر ۴k به نام پروژه اسکورپیو. ولی در حال حاضر ما برروی ایکس باکس وان اس اسلیم که در ماه آگوست منتشر میشود تمرکز مکینیم که همراه با پوششی کاملا جدید می آید و خیلی ها رو مجذوب خودش میکند،با گیم سورس همراه باشید.

قبل از اینکه پولهاتون رو بشمرید ،فکر کردیم که شاید دوست داشته باشید که بدونید چطور ایکس باکس وان اس میخواهد خودش را برتر و بالاتر از ایکس باکس وان قرار بدهد.

مقایسه ی Xbox One با Xbox One S -تاریخ انتشار

اگر شما قبلا یک ایکس باکس وان خریدید ، باید توجه کنید که ما درحال ورود به سومین سالگرد این کنسول در ماه نوامبر هستیم، که این معنیش این هستش که ایکس باکس وان شما ممکنه کمی به گوشه رانده شود..
کنسول ایکس باکس وان اس برای پر کردن شکاف های بین دو کنسول ایکس باکس وان و پروژه ۴k اسکورپیو که درسال ۲۰۱۷ منتشر میشود طراحی شده است .این کنسول در ماه آگوست منتشر میشود البته هنوز تاریخ دقیقی اعلام نشده است.

مقایسه ی Xbox One با Xbox One S – قیمت

شما میتوانید یک ایکس باکس وان معمولی بخرید همراه با بازی در حدود ۲۵۰ یورو که اکثرا نسخه ۵۰۰ گیگ میباشد که تا حدودی برای اجرای بازی های امروزی فضای کمی میباشد.
ایکس باکس وان اس در سه مدل عرضه میشود ، با اندازه های حافظه داخلی متفاوت. حافظه ۲ ترابایت قیمت ۳۴۹ یورو، مدل ۱ ترابایتی با قیمت ۲۹۹ یورو و مدل ۵۰۰ گیگ با قیمت ۲۴۹ یورو.خرده فروشان از هم اکنون خود را آماده کرده اند برای تحویل نسخه ۲ ترابایتی در ماه ۳۱ اگوست.
این بدان معنی است که شما با اینکه ps4 رو نظاره و دنبال میکنید که از نظر قیمت در چه وضعیتی قرار میگیرد در این حالت ممکن است با آن همه ویژگی مختلف در رده و انتخاب دوم قرار بگیرد.

مقایسه ی Xbox One با Xbox One S – طراحی

بزرگترین تغییر طراحی ایکس باکس وان اس در اندازه آن است . چهل درصد کوچکتر از مدل ایکس باکس وان معمولی میباشد و همچنین مصرف برق آن کمتر است. این بدان معنی است که تفاوت های آنچنانی ندارند.
ما همیشه فکر میکردیم ابعاد ۳۳۳mm X 276mm X 78mm برای ایکس باکس وان بسیار بزرگ است ولی هیچ وقت فکر نمیکردیم  فن دستگاه مسئله اساسی ما شود برا خلاف ps4 که منتشر شده.
پس بنابر این میشود کنسول کوچکتر با مصرف کمتر داشت؟ که این قطعا یک پیروزی برای ایکس باکس وان اس میباشد ولی این همش نیست. این کنسول میتواند به شکل عمودی قرار بگیرد برخلاف مدل اصلی که این میتواند تا حدودی خبر خوبی باشد برای کسانی که دوست دارند کنسول خود را در حالت عمودی قرار دهند . شما میتوانید پایه عمودی آن را جدا بخرید به جز در نسخه ۲ ترابایتی کنسول.

قطعا در این حالت دوست داشتنی به نظر میرسد.ایکس باکس وان اس دارای سه پورت یو اس بی میباشد درست مانند مدل اصلی . دو ویژگی IR Blaster و paring button در جلوی دستگاه قرار دارند برخلاف گذشته که در نقطه ای پنهان در پشت دستگاه بودند.

مقایسه ی Xbox One با Xbox One S – ویژگی

ولی فقط تفاوت در طراحی نیست و کیفیت تصویری جذاب در ایکس باکس وان اس به کنار ،  طراحی هنری شرکت ماکروسافت برای ایکس باکس وان طوری هستش که به نظر گیمیرها جذاب باشد و نیازی به رفتن به سمت PC را در برابر اون نبینند.
برای نمونه یک مورد آن این است که ، ایکس باکس وان اس حالا از کیفیت تصویری HDR پشتیبانی میکند چیزی که باعث میشود بازی ها را با کیفیت بالاتر و با رنگ هایی واقعی تر تجربه کنید.
و همچنین پشتیبانی از تصاویر ULHD 4K . با استفاده از ایکس باکس وان اس شما میتوانید فیلم ها با کیفیت ULHD4K از سایت های مختلف مانند Netflixو Amazon و سایت های دیگر تماشا کنید به مانند اینکه سی دی بلوری را درون دستگاه گذاشته و دارید تماشا میکنید.
ایکس باکس وان اس همچنین از کابل HDMI 2 نیز پشتیبانی میکند که این بدان معنی است که قادر به پشتیبانی ویدئو ها و خروجی هایی با کیفیت تصویر ۴K در ۶۰MH میباشد.

و یک مزیت دارد و این هست که دوستداران کیفیت و کابل های AV میتوانند خودشان را از طرفداران ULHD 4K جدا کنند همونطور که ایکس باکس وان اس را مثل بقیه در اختیار دارند.
این قدرت تصویری و پشتیبانی گرافیکی یکی از برتری های دیگر این کنسول نسبت به کنسول اصلی میباشد.

مقایسه ی Xbox One با Xbox One S – بازی ها

تعداد زیادی از بازی سازان آماده این هستند که تجربه ی جدید را با استفاده از وارد کردن تکنولوژی کیفیت تصویر HDR در بازی هایی مانند Forza Horizon 3 و Gears of War 4 برای گیمیرها به ارمغان بیاورند ولی این بدان معنی نیست که ایکس باکس وان اس بازی های مختص خودش رو خواهد داشت.

تمام بازی های منتشر شده ی شما و تمام محتویات و فایل های شما بر روی ایکس باکس وان اس جدید نیز قابل اجرا خواهد بود. این واقعا بیشتر شبیه به یک قسمت دیگر از خانواده ایکس باکس وان است تا این که کنسول جدیدی باشد.شما میتوانید با آپگرید جدید ویژگی های اضافی برخوردار شوید یا میتوانید در همان حالت ویژگی های ایکس باکس وان اس بمانید.

مقایسه ی Xbox One با Xbox One S – تجهیزات جانبی

بنابر این لوازم جانبی نیز وجود خواهد داشت. تمام کیت های منتشر شده شما تا الان بر روی ایکس باکس وان اس کار خواهد کرد ، با اینکه شما باید برای استفاده از کینکت بر روی این کنسول جدید از یک آداپتور استفاده کنید چون پورت مخصوص اتصال مستقیم به کینکت را ندارد.
با اینحال حتی اگر شما نیاز به انجام اینکار داشتید ، همراه با کنسول ایکس باکس وان اس تجهیزات جانبی با برند جدید در اختیار شما قرار میگید –مانند کنترلر وایرلسی جدید ایکس باکس وان این کنترل پد جدید یک نسخه ساده ای از کنترل وایرلسی کنسول اصلی میباشد ولی دارای چندین ویژگی درون آن میباشد برای نمونه دارای بافتی مشابه با بافت کنترلر های پیشرفته ی کنسول ایکس باکس اصلی میباشد.

اما در مورد ویژگی دوم ، با اینکه دارای ارتباط وایرلسی در درون کنترلر آن است ولی از بلوتوث هم پشتیبانی میکند و این بدان معنی است که شما میتوانید با فاصله بیشتری از ایکس باکس وان اس آن را کنترل کنید بدون اینکه نگران این باشید که ارتباط کنترل قطع شود.
آنالوگ استیک ها کمی بهینه سازی شده برای کاهش سائیدگی های آن . هیچ کسی دوست ندارد بعد از مدتی کنترلرش فرسوده شود.

منبع: Digitalspy

اشتراک گذاری

2 دیدگاه

یک نظر دهید