نگاهی اجمالی به اخبار بازی Death Stranding |هر آنچه که باید از بازی بدانید

0

بازی Death Stranding، عنوانی که خالق سری بازی متال گیر سالید در حال کار بر روی آن است، بسیاری را به وجد آورده و با بازی بازیگران مشهور هالیوودی در این عنوان، بسیاری منتظر عرضه ی این بازی و تجربه ی شاهکاری جدید از طرف  هیدئو کوجیما هستند. ما در این مقاله تمامی اخبار رسمی، شایعات، تریلر ها و تاریخ احتمالی عرضه را گرد هم آورده ایم تا شما را از آخرین جزئیات مطلع گردانیم، با گیم سورس همراه باشید

اخبار بازی Death Stranding |گیم سورس

تصویری زیبا از بازی Death Stranding

کوجیما در مراسم The Game Award  امسال بود که تریلر جدیدی از این بازی منتشر کرد( دومین تریلر بازی Death Stranding ) که با کیفیت ۴K واقعی بر روی کنسول میان نسلی پلی استیشن ۴ پرو اجرا می شد. واقعا گرافیک هنری و فنی بازی مثال زدنی بود.

البته این تریلر چیز خاصی را فاش نکرد و تنها چند تن از شخصیت های جدید این بازی را به علاقه مندان این عنوان معرفی کرد. هنرپیشه ی معروف مدس میکلسن و کارگردان مشهور گیلرمو دل تورو در این بازی در کنار نورمن ریداس حضور خواهند داشت و قطعا حضور آن ها ارزش بازی را چندین برابر خواهد کرد.

به علاوه، این تریلر بسیار شبیه تریلر اول این بازی است که دنیایی خرابه را در آخر الزمان به تصویر می کشد، که در آن بچه های مرده جای نهنگ های مرده ی نسخه ی قبل را گرفته اند. اگر نگاهی به این تریلر بیاندازید خود متوجه همه ی موارد می شوید.

بازی Death Stranding |گیم سورس

ردپای کودک در اولین تریلر بازی Death Stranding بر روی پاهای نورمن ریداس

اسطوره ی بازی سازی دنیا، در مراسم The Game Awards امسال توانست جایزه ی نماد صنعت بازی سازی را به خود اختصاص دهد. این بازی واقعا شایسته ی هیدئو کوجیما است.

  • موضوغ بازی Death Stranding درباره ی چیست؟

تریلر معرفی بازی Death Stranding با یک نقل قول از کتاب “پیشگویی بی گناهی” ویلیام بلیک شروع می شود: “برای دیدن دنیا در میان کوهی از شن / و بهشتی در گل های وحشی / بی نهایت را در درون دست هایت نگه دار / و در ساعتی جاودان شو.

پس از آن ما به ساحلی برده شدیم که با خرچنگ های مرده پوشیده شده بود و دوربین آرام آرام به سمت پروتاگونیست اصلی بازی، نورمن ریداس می رود.

او بدون لباس و با دستبندی بر روی یکی از بازوهایش، در حال تلاش است تا روی پاهای خود بایستد و از چیزی که به ظاهر کودک تازه به دنیا آمده است، محافظت کند. لحظه ای بعد است که بچه به سرعت نا پدید می شود و چیزی همانند نفت بر روی دست های نورمن ریدوس باقی می ماند و جا پاهای نامرئی بچه ای که از او در حال دور شدن است.

پس از آن او بر می خیزد و می بیند که ساحل با نهنگ های مرده پر شده است. در آسمان نیز توجه ما جلب پنج شخصیت می شود که به دنبال نورمن ریدوس هستند. آن ها بسیار شبیه شخصیت های Dementor ها در سری فیلم هری پاتر هستند.

بازی Death Stranding |گیم سورس

نوزاد در دستان نورمن ریداس| تریلر اول بازی Death Stranding

این که آن ها برای چه آنجا بوده اند فعلا نامشخص است. همانند دموی P.T این موضوع نیز آن چنان مشخص نیست و ما تنها بر پایه ی شعر ابتدایی نمایش داده شده در تریلر اول فرضیاتی را به میان آورده ایم و هیچ چیزی قطعی نیست.

شعر Blake به عنوان هشدار آغازینی برای  بشر است تا اتفاقات آینده ای را برای اجتماع، زمانی که با طبیعت درست رفتار نکنند، رخ می دهد، گوش زد کند. این موضوع دقیقا با وجود نفت و وال های مرده در تریلر بازی همخوانی دارد.

به نظر می رسد که ریداس در دنیای آخرالزمانی بیدار شده باشد. البته نه از آن دنیا هایی که ما در بازی های زامبی محور شاهد آن بوده ایم. این دنیای مخروبه به نظر ما حاصل استفاده ی نادرست انسان از محیط اطراف خود است.

بازی Death Stranding |گیم سورس

تصویری از بازی Death Stranding که هنوز معلوم نیست متعلق به کدام شخصیت بازی می باشد

همه ی این فرضیات با شعر ابتدایی Blake سازگار هستند و همخوانی دارند. بی گناهی نوزادانی که در این چنین دنیایی به دنیا می آیند و برای انسان ها خدمت می کنند. ظاهر مظلوم آن کودک را در تریلر دوم به خاطر دارید؟

همه چیز به طور عمیقی از طریق سمبل ها به ما خاطر نشان می شود. حدس های ما درست بوده است اما هنوز هم نمی توان به صورت قطع تا زمانی که محتوای بیشتری از بازی اعلام شود، اعلام نظر کرد.حتی هواداران کوجیما نیز در این نقطه گیج شده اند و نمی دانند قضیه از چه قرار است.

  • گیم پلی بازی Death Stranding چگونه است؟ در چه سبکی است؟

هیدئو کوجیما و کوجیما پراداکشنز در حساب توئیتر خود اعلام کرده اند که بازی Death Stranding همانند دیگر عناوین معمولی تلفیقی از اکشن و نقش آفرینی خواهد بود. این سخنان تائید می کند که بازی Death Stranding بسیار با عناوینی که هیدئو کوجیما ساخته تفاوت خواهد داشت و چیز جدیدی خواهد بود.

صحنه هایی که در این تریلر ها به نمایش درآمده اند در بازی نهایی که هم اکنون در داخل استدیو به مرحله ی ساخت وارد شده، قابل بازی کردن نخواهند بود.

بازی Death Stranding |گیم سورس

فن آرت از بازی Death Stranding

در طول نمایشگاه توکیو گیم شو امسال، هیدئو کوجیما اعلام کرد که بازی Death Stranding یک عنوان اکشن جهان باز با المان های آنلاین خواهد بود. این عنوان همانطور دارای داستان سرایی خاص هیدئو کوجیما خواهد بود. بنابراین با چیزی فراتر از بهتر ها روبه رو خواهیم بود.

کوجیما گفته است که:

“با بازی Death Strnding، من دوست دارم تا قدم بعدی و آینده ی دنیای بازی های کامپیوتری را به وجود آورم”.

با گیم پلی و داستان سرایی که فراتر از عناوین معمول خواهد بود. همچنین به نظر می رسد که آقای گیلرمو دل تورو حضور بیشتری در این بازی، بیش از آن چه تصور می کنیم، داشته است.

در آخر، کوجیما تائید کرده است که بازی Death Stranding به مرحله ی تولید در استدیوی کوجیما پروداکشنز رسیده است. اما هنوز زمان زیادی تا عرضه ی این عنوان باقی مانده است.

در طول پنلی که در مراسم پلی استیشن اکسپرینس ۲۰۱۶ وجود داشت، هیدئو کوجیما تائید کرده است که بازی Death Stranding  از موتور بازی سازی Decima Engine، همان موتوری که برای ساخت Horizon: Zero Dawn استفاده شده است، استفاده می کند.

استدیوی کوجیما پروداکشنز در حال همکاری نزدیک با استدیوی گوریلا گیمز برای ساخت و توسعه ی بازی Death Stranding است و کوجیما توانسته است به سورس کد های این موتور بازیسازی دست یابد و از آن ها برای بهینه تر کردن بازی خود استفاده کند. هر چیزی که ما در بازی شاهد آن بودیم، به صورت مستقیم بر روی کنسول میان نسلی پلی استیشن ۴ پرو اجرا می شد و با این کیفیتی که داشت، انتظارات را از این بازی بیشتر می کرد.

 بازی Death Stranding |گیم سورس

هیدئو کوجیما در E3 2016 بر روی سن در حال معرفی بازی Death Stranding می باشد

  • زمان عرضه ی بازی Death Stranding کی خواهد بود؟

هیدئو کوجیما تائید کرده است که بازی برای کنسول نسل هشتمی پلی استیشن ۴ عرضه می شود و هنوز فعلا در مراحل ابتدایی ساخت می باشد. به زبان دیگر، این بازی احتمالا در سال ۲۰۱۸ عرضه خواهد شد و در مراسم E3 سال آینده شاهد معرفی کامل این بازی باشیم.

در طول مراسم E3 امسال تائید شده است که این بازی به صورت انحصار زمانی برای کنسول پلی استیشن ۴ عرضه خواهد شد و پس از مدتی برای کامپویتر های شخصی نیز عرضه خواهد شد.

  • بازی Death Stranding چگونه خواهد بود؟

اولین و تنها تریلری که از این بازی منتشر شده، بر روی کنسول پلی استیشن ۴ پرو اجرا می شد، که تکنیک گرافیکی و موشن کپچر بازی را به نمایش می گذاشت و چیز هاص دیگری نبود.

جدا از نمایش بسیار زیبا، تلفیق جلوه های بصری گیرا و موسیقی شکاری، تاثث شگرفی بر هر بیننده ای می گذارد و ما جز این از استاد کوجیما انتظار نداشتیم.

نمی توان بیشتر از این صبر  کرد و منتظر ماند و دید که این بازی چه اکر انجام خواهد داد. این همه ی مواردی بود که ما تا به امروزر از دو تریلری که از این بازی منتشر شده و سخنان سانرده های آن، توانسته بودیم دریافت کنیم. در آینده مطمئنا با پیشرفتن مراحل ساخت بازی، شاهد ارائه ی اطلاعات بیشتری از این عنوان خواهیم بود.

نظر شما درباره ی این بازی چیست؟

تصاویری از پشت صحنه از بازی Death Stranding

تهیه شده در گیم سورس با اندکی ترخیص از Trustedreviews

اشتراک گذاری

یک نظر دهید