نقد و بررسی بازی موبایل ایرانی مهدیار | پسرک ماجراجو

2

مطئمناً وجود بازی هایی برای فرهنگ سازی ریشه ای در کودکان و نوجوانان بسیار مهم است ، بازی هایی که بتوانند پیام های آمورنده ای را به مخاطبان خود انتقال دهند. بازی موبایل ایرانی مهدیار یکی از بازی هایی است که علاوه بر یک بازی یک نوع برنامه آموزشی است و شخصیت این بازی به عنوان یک دانش آموز می تواند تاثیر بسیاری از لحاظ فکری بر روی دانش آموزان داشته باشد چرا که فضای بازی به گونه ای است که مخاطبان می توانند آن را الگوی بخشی از زندگی خود قرار دهند. در ادامه با گیم سورس همراه باشید.

بازی موبایل ایرانی مهدیار | گیم سورس

بازی موبایل ایرانی مهدیار

همانطور از نام بازی نیز مشخص است شخصیت اصلی بازی مهدیار نام دارد و داستان از این قرار است که مهدیار از شدت بی نظمی ، خواب می بیند که وسایل اتاقش را در حال حمله به او می باشند و زمانی که بیدار می شود به خوبی از این خواب وحشتناک درس گرفته است پس تصمیم می گیرد از این پس نظم بیشتری در زندگی خود داشته باشد.

داستان بازی موبایل ایرانی مهدیار محدود به یک نفر است و شامل دیگر افراد در زندگی اش نمی شود و همین دلیل داستان بازی تا حدودی کسل کننده است. اگر در این بازی چند نفر از دوستان یا خانواده مهدیار حضور موثر تری داشتند یقیناً بازی جذاب تر از حال حاضر خود جلوه می کرد همانطور که در ابتدا مادر مهدیار به دلیل مشغله زیاد درست کردن کیک را به خود مهدیار واگذار کرد و از این طریق در داستان بازی تاثیر گذاشت. البته از آنجا که داستان بازی موبایل ایرانی مهدیار محدود به قسمت اول بود و هنوز قسمت های بعدی بازی منتشر نشده اند می توان این انتظار را در قسمت های بعدی داشت. دلیل آن که به مهدیار پسرک ماجراجو می گوئیم هوش و حواس او در قسمت های پایانی بازی است : او همه چیز را زود یاد می گیرد ، توانایی کار های فنی را دارد و مهم تر از همه حواس خود را در مواقع ضروری جمع می کند.

بازی موبایل ایرانی مهدیار | گیم سورس

بازی موبایل ایرانی مهدیار

گیم پلی بازی موبایل ایرانی مهدیار مخلوطی از پازل ها و کلیک و اشاره هاست که دست به دست هم سبکی متنوع را ایجاد می کنند و همین موضوع باعث می شود گیم پلی بازی تکرای نباشد. یکی از دلایل مهم دیگری که باعث می شود گیم پلی بازی تکراری نباشد تنوع در خود پازل یا معما هاست! هر کدام از پازل ها و معما ها نوع خود را دارند مثلا در قسمتی باید وسایل اتاق مهدیار را درون یک جعبه به گونه ای بچینید که همه آن ها جا بگیرند یا در یک قسمت باید مسائل ریاضی را در کلاس حل کنید و در قسمتی دیگر به تعمیر برخی ابزار ها بپردازید. این سطح تنوع برای یک قسمت از بازی بسیار مناسب است و می تواند در جذاب بودن بازی تاثیر به سزایی داشته باشد.

همچنین مطالعه کنید : بررسی اپیزود سوم بازی ۴۱۱۴۸ |رازِ فاش نشده

تقریبا هیچگونه صداگذاری در این بازی وجود ندارد و به جای آن از زیرنویس ها استفاده می شود و تنها مشکلی که وجود دارد این است که در برخی موارد این زیرنویس ها برای توضیحات و راهنمای پازل ها مزاحم هستند که امیدوارم در آپدیت های بعدی دیگر شاهد این مشکل نباشیم. آهنگ پس زمینه بازی نیز متناسب با هر بخش از آن می باشد مثلا در ابتدای بازی وقتی که مهدیار در حال کابوس دیدن است آهنگ جو ترسناکی را القا می کند و در بخش مرتب کردن اتاق حالتی آرامش بخش دارد.

بازی موبایل ایرانی مهدیار | گیم سورس

بازی موبایل ایرانی مهدیار

در کل بازی موبایل ایرانی مهدیار یک بازی در سبک ماجرایی ، پازل و کلیک و اشاره می باشد که باعث الگو گیری و فرهنک سازی در مخاطبان می شود و تا کنون نیز تنها یک قسمت از آن بر روی گوشی های آندروید منتشر شده است ، این بازی با وجود حس تکراری که در داستان وجود دارد ولی در مقابل گیم پلی تقریبا بی نقص آن می تواند جبران کننده خوبی باشد. این بازی به دلیل تاثیراتی که در اجتماع می تواند داشته باشد بازی بسیار مناسب و جالبی است ، امید است در آینده به بهبود آن از لحاظ داستانی کوشیده شود و به نوعی باشد که مخاطب را بیش از این به چالش بکشد.

ما را از نظرات خود درباره بازی موبایل ایرانی مهدیار مطلع کنید…

نمره نهایی بازی موبایل ایرانی مهدیار

67% خوب

بازی موبایل ایرانی مهدیار یکی از بازی هایی است که علاوه بر یک بازی یک نوع برنامه آموزشی است و شخصیت این بازی به عنوان یک دانش آموز می تواند تاثیر بسیاری از لحاظ فکری بر روی دانش آموزان داشته باشد چرا که فضای بازی به گونه ای است که مخاطبان می توانند آن را الگوی بخشی از زندگی خود قرار دهند...

  • User Ratings (رای ها 12) 60 %
اشتراک گذاری

2 دیدگاه

  1. سلام.یه سوال داشتم،در اول بازی جایی که به قفسه کتاب می رسیم ,با زدن نقطه سفید وارد تقویم می شیم و نمی تونیم وارد مرحله بعدی بشیم،لطفا راهنمایی کنید.

یک نظر دهید